Bunları biliyor musunuz?

Barbie Nasıl Ortaya çıktı?

1959 yılında satışına başlanan Barbie bebeğin yaratıcısı Ruth Handlerdir. Ve ne ilginçtir ki esasında bu bebekleri, kendi kızının yetişkin formundaki kadın karakterlerdeki kağıt bebeklerle oynamasından esinlenerek yaratmıştır. Hatta tasarısını ortaya koyduğu ilk zamanlarda Mattel firmasının kurucusu olan eşi, bu fikrin hiç mi hiç tutmayacağını düşünmüştür. Ancak daha sonra fikrini değiştiren şirket,yetişkin bir kadın görünümünde ve üç boyutlu bu et bebeğin ilk halini yani siyah – beyaz zebra desenli mayolu Barbie’yi satışa çıkarmıştır. Barbie’nin sarı ve siyah saçlı iki alternatifi vardı.

Şirinler nasıl ortaya çıktı?

Şirinler 1958 yılında Belçikalı karikatürist Pierre Culliford’un çizgi romanlarından doğmuştur. Esasen tam yüz beş farklı karakterde şirin vardır bu hikayelerde.

Mickey Mouse nasıl ortaya çıktı?

Mickey Mouse, Walter Elias Disney’in 1928 yılında yayınladığı karikatür ve çizgi film karakteridir. Bu sevimli bir karakter aslında trajik bir hikayeden doğmuştur. Walter Elias Disney, herhangi bir gazetede karikatürlerini yayımlayıp düzenli gelir elde edemezken aynı zamanda bir kilisenin garajında kalmaktadır. Bu garajı zaman zaman fareler basmaktadır. Farelerden çok korkan Disney ise kendi zihninde bu durumu daha sevimli hale getirmek adına farelerin karikatürlerini çizmeye başlar. Dolayısıyla genç Disney’in bu sefil ve korku dolu yaşantısı aslında ona farkında olmadan dünyanın en ünlü çizgi karakterini yaratmasına zemin hazırlamıştır.

 Do you know these facts?

How did the Barbie come out?

The creator of the Barbie babies started being sold in 1959 is Ruth Handler. And, it is very interesting that she actually created these babies by being inspired on the plays of her own daughter with paper dolls pretending they were adults. As matter of fact, her husband, a co- founder of Mattel, thought that this idea would not work at all. And then he changed his mind and, the first version of this baby, i.e. a Barbie in a black and white zebra patterned swimsuit, in appearance of an adult woman, was put up for sale. There were two alternatives of Barbie: blond hair and black hair.

How did the Smurfs come out?

The Smurfs are based on the comic books of Pierre Culliford, a Belgium cartoonist, and started to appear in 1958. Actually, there were one hundred and five Smurfs with different characters in the original comic books.

How did the Mickey Mouse come out?

Mickey Mouse is a comic and cartoon film character first published by Walter Elias Disney in 1928. This lovely character is actually based on a tragic story. At that time, Walter Elias Disney was staying in the garage of a church since he could not make money on the comics published on newspapers. And sometimes, this garage was occupied by mice. Disney, who was afraid of mice, started drawing comics of mice to make them likable in his mind. Therefore, this miserable period of young Disney created a background, on which he was able to create the most famous cartoon character in the world.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *