Rengarenk Taşlar Boyuyoruz! – We paint stones in all colors!

Önce desenimizi kurşun kalemle çizip, üzerini rengarenk boyalarla renklendiriyoruz.

Yararlanabileceğimiz Malzemeler
Taş
Renkli Akrilik Boyalar
Cam boyası, simli yapıştırıcı
Sulu Boya
Renkli Keçeli Kalemler ve Point 88 Kalemler
1.5-2 cm genişliğinde badana boya fırçası

Taşları boyamadan önce iyice yıkayıp, kurutuyoruz.Taşımızı seçiyoruz. Desenimizi önceden tasarlayarak bir kağıt üzerine çizip taşın üzerine aktarabilir ya da ince ve sert uçlu bir kurşun kalemle doğrudan taşın üzerine çizerek başlayabiliriz.
Boyama yaparken akrilik boya, sulu boya, sedefli-simli boyalar ve hatta keçe uçlu kalemler kullanılabiliriz. Düz renklerin etrafı ince uçlu keçeli kalemle çizilerek desenler daha da belirginleştirilebilir, boyut vermek ve kabarık bir görüntü elde etmek içinse cam ya da seramik boyaları tercih edebiliriz.

Boyama işleminden sonra cilalama işlemine geçiyoruz. Cilalama işlemi desenlerimizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Bu işlem için ahşap verniklerini ya da şeffaf tırnak cilalarını kullanabiliriz.

Kuruma süresi en az 3-4 saati alabilir. Taşarımız kuruyana kadar onlara dokunmuyoruz. 🙂

WE PAINT STONES IN ALL COLORS!

We draw our design with a pencil first then we color it with multicolored paints.

Materials we may use
Stone
colored acrylic paints
Glass paint, slivery glues
watercolor paint
Color felt pen and Point 88 pens
Paintbrush with the width of 1.5-2 cm

We wash and dry stones before painting. We select our stone. We design our designs, transfer it on a stone or start by drawing it on a stone with tin and hard tip pencil directly.
As we paint we may use acrylic paint, watercolor paint, nacreous and slivery paints and even felt pens. Designs may be made clearer by drawing it with thin tip felt pen, and you may prefer glass or ceramic paints to have embossed appearance and to increase size.

We proceed with varnishing after paint process. Varnishing process shall ensure our designs to appear more vivid. We may use wood varnishes or transparent nail varnishes therefore.

Drying may take minimum 3-4 hours. Do not touch the stones until drying. 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *