Monthly Archives: Şubat 2015

Onların Sağlığı Her Şeyden Önemli!

Çocuklarımız her şeyimiz. Onlar için her şeyin en iyisini almaya çalışıyoruz. Güzel bir gelecek sağlamak, mutlu çocuklar yetiştirmek için ve her şeyden önemlisi o kocaman gülümsemeleri yüzlerinden hiç eksik olmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. Anne- baba olarak çocuklarımızı gözümüzden sakınırken ve onlara en güzel kıyafetleri giydirmeye çalışırken belki de bazı detayları gözden kaçırabiliyoruz.

Onlara en güzel kıyafetleri giydirirken, bu kıyafetlerin ne kadar sağlıklı olduklarına dikkat ediyor muyuz?

Kıyafetlerde bulunan boya artıkları ve kimyasal maddeler cildimiz ve sağlığımız için ciddi anlamda tehdit unsuru oluşturuyor. Uzmanlar, özellikle çocuklar için büyük bir tehdit olan kıyafetlerdeki kimyasallara ve atıklara karşı dikkatli olunması olunması konusunda bizleri uyarıyor.

Boyaların yüzde 70’inin kükürt içerdiği ve tezgâhları Çin mallarının doldurduğunu düşünürsek, çocuk kıyafetlerinde renk ve koku konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiği sonucu ortaya çıkıyor.

Peki bu konuda nelere dikkat edebiliriz?

Kıyafetlerde kullanılan renk ne kadar koyuysa o kadar çok boyarmadde kullanılmış demektir. Kimyasal kokan koyu renkli ürünlerden kaçınılmalı, alındığında mutlaka yıkamalıyız.

Islandığında renk veren, boyası akan koyu renkli elbiselerin cilde temasının tehlikeli olduğunu unutmamalı, bu ürünleri kullanmamalıyız.

Biz Nelere Dikkat Ettik?

Pamina Kids olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle çocuklarımızın hem şık, hem sağlıklı kıyafetler giyebilmeleri için kullandığımız kumaşlara özen gösteriyor, ürettiğimiz ürünlerin çocuklarımızın teniyle temas eden kısımlarını sağlıklı kumaşlardan seçiyoruz.

 

Their Health is More Important than Anything Else

 Our children are everything to us. We are trying to give them the best we can. We are doing all it takes to provide them with a beautiful future; make them happy all the time and; most importantly, ensure that they always wear a big smile on their faces. We, as their parents, take care of them all the time and always try to ensure that they wear the most beautiful clothes, but sometimes overlook some small yet important details.

We always want them to wear the most beautiful clothes, but are we careful enough about how healthy such clothes are?

 Paint residuals and chemicals that may be present in some clothes pose a serious risk to our skin and health. Specialists warn us that we need to be very careful about some residuals and chemicals in clothes, which may be a great threat especially to children. Considering that 70 percent of paints contain sulfur and, the markets are full of poor Chinese products, we need to be very careful about the color and smell of the clothes we choose for our children.

So what should we do about it?

 The darker the color in the clothes, the more colorant they use in the production. We should avoid colored products that smell chemicals and, we need to wash them before use.

We need to remember that contact of dark colored clothes bleeding when washed with the skin is dangerous; we should not use such products.

What Do We Care About?

 We, at Pamina Kids, are aware of our responsibilities. Therefore, we pay utmost attention to the fabrics we use in the production of the clothes so that your children wear elegant and healthy clothes all the time and, prefer healthy fabrics for the parts of our products in contact with the skin of your children.

 

 

Origami Zamanı!

Pamina Kids olarak, çocukların hayal dünyalarının gelişimine büyük önem veriyoruz. Onların hayal dünyalarının gelişimine katkıda bulunmak için çocuklarımızla sabırlı ve bilinçli olarak zaman geçirmenin gerekliliğine inanıyoruz. Tam da bu nedenle, Pamina Kids’in Facebook hesabında çocuklarla birlikte yapılabilecek basit; ama eğlenceli ayrıca onların el becerilerini de geliştirecek etkinlikler paylaşıyoruz.
 
Bu yazımızda, Pamina Kids olarak çocukların aile üyeleri ile birlikte yapabileceği origamilere yer veriyoruz. Dilerseniz, Pamina çocuklarına önerdiğimiz etkinliklerin çıktılarını alarak, çocuklarınıza aşama aşama origami yapmayı öğretebilir; ailece vakit geçirmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Origamileri tamamladıktan sonra evinizin bir köşesinde küçük bir origami sergisi bile açabilirsiniz.

 

It is time for Origami!

We, at Pamina Kids, attach great importance to developing the imagination of children. We believe that we should be patient and conscious when we spend time with them to contribute to the development of their imagination. For this very reason, at the Facebook page of Pamina Kids, we share information about some simple yet funny activities you may take part with you children, which would also help them to improve their hand skills.

This time, we teach you how to make origami together with you children. If you like, you may print out some activities we recommend for kids to teach your children how to make origami step-by-step, so that you enjoy the time you spend with your family. After you complete origamis, you may even hold a small exhibition at a corner of your house.

 

2015 İlkbahar- Yaz Kreasyonumuz Hazır!

Baharın tüm renklerinin Pamina tasarımlarına yansıdığı 2015 koleksiyonu hazır.

Tasarımlarımızı yaparken bahar masalları ve mevsimin canlılığı hayal gücümüzü besledi. İşte tam da bu nedenle, 2015 koleksiyonumuza, bolca çiçek ve renk ekleyerek Pamina kızlarını bu yıl çiçeklendirdik. Rengarenk elbiseleri, rengarenk fiyonklar ve küçük prenseslere layık şık tokalarla tamamladık.

Bizim masalımızda bu yıl bolca kahkaha ve ilkbaharın mutlu renkleri var! Şimdi sıra kendi masalını yazacak Pamina prenseslerinde!

Hayal Gücüne Önem Veriyoruz! 

Çocuklar hayal ile gerçeği ayırt etmeyi büyüdükçe öğrenirler. Bununla birlikte hayali hikayeler dinlemeyi ve yaratmayı severler. En sevdikleri masal ya da çizgi film kahramanının yerinde olmak, başkalarının başına gelen şeyleri kendi başına gelmiş gibi anlatmak ya da hayal etmek çocukların genel davranış şekilleridir. Hayal dünyaları gittikçe zenginleştiği için de oyunları, resimleri ve anlattıkları hikayeleri de daha renkli olmaya başlar. Oynadıkları oyunlar kadar, yaptıkları seçimlerle de hayallerini beslerler.

Onlara hayal dünyalarını geliştirme ve kendi tercihlerini yaşama konusunda destek vermelisiniz. Elbiselerini kendi zevklerine göre seçmeleri konusunda çocuklarınızı desteklemelisiniz. Bu onları daha güvenli hissettirecek ve gelişimlerine yardımcı olacaktır.

Pamina Kids ile çocukların hayal dünyalarını giysilerine taşırsınız. Çünkü çocuklar yeni elbiselerinin içinde mutlu ve şık olduklarını hissedecekler. Elbiselerimizin tasarımlarını ve renklerini, çocukların dünyasına hitap edecek, ufuklarını açacak, enerji verecek ve rahat hissettirecek şekilde dizayn ediyoruz.

We Care About Imagination!

As they grow up, children learn how to differ the reality from imagination. Nonetheless, they like listening to and creating imaginary stories. They may pretend to be their favorite characters in fairy tales and cartoons. As their imaginary world gets richer, the games they play, the pictures they draw and the stories they tell about become more colorful. Their dreams are fed with the games they play and the choices they make.

You should support your children so that they improve their dream worlds and live their own choices. You should support them when choosing their own clothes, which makes them feel safer and, helps their development.

Pamina Kids bring the dreams of children to their clothes. That is because children feel happy and chic in their new clothes. The designs and colors of our clothes are specially thought to address their worlds, expand the borders of their imagination, give them energy and, ensure that they feel comfortable.

Pamina Çocukları ile Koleksiyon Yapalım!

Pamina Kids olarak çocukların hayal dünyalarını gelişimine yardımcı olacak her şeyi çok ama çok önemsiyoruz. Bu yazımızda Pamina çocukları ile koleksiyon yapmanızı önereceğiz. Üstelik koleksiyoner olmak için ne yaşça çok çok büyük olmaya, ne de çok para harcamaya gerek var.

Her yaşta her nesneye yönelik koleksiyon yapmak mümkündür. Yalnızca neyin koleksiyonunun yapılacağına dair biraz ilgi bu yola başlamak için yetecektir. Dolayısıyla çocuklarımıza bu fikri vermek ve onun da bir şeyler biriktirmesine önayak olmak onun kişisel gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. 

 

Let’s Make Collections with Pamina Kids

 We, at Pamina Kids, care about everything that may help children to develop their imagination. This time, we recommend that you make collections with Pamina Kids. Remember, you don’t need to be very old or spend too much money to become a collector.

It is possible to become a collector no matter how old you are. A little interest in what you collect would be sufficient. Therefore, encouraging your children how to become a collector would contribute their personal development.

In short, motivating children to become a collector will:

 

  • increase their sense of responsibility,
  • teach them how to manage their time,
  • help them to form self-discipline at early age,
  • improve the skills for self-expression,
  • enhance their communication with their parents (who, of course, will be responsible for taking care of what little collectors do),
  • make them socialized in an easier way,
  • improve their skills to search and interpret,
  • help them avoid fast consuming approaches and extravagant behaviors.